W czym może pomóc Amol?

Roztwór mentolu i mieszaniny olejków eterycznych rozpuszczonych w etanolu to dobrze znany pacjentom lek Amol. Jego receptura wywodzi się jeszcze z czasów wypraw krzyżowych i jest ona przekazywana z pokolenia na pokolenie. Lek może być stosowany wewnętrznie i zewnętrznie zarówno przez osoby dorosłe, jak i młodzież powyżej 12. roku życia. Preparat ten cechuje wszechstronność zastosowania oraz naturalny, ziołowy skład.

Na co można zalecić Amol?

Amol można stosować jako płyn doustny oraz do stosowania na skórę. Zewnętrznie może być używany do poprawy złego samopoczucia, chociażby podczas przeziębienia do nacierań ciała. Sprawdza się on również przy bólach głowy, bólach mięśniowych, a także do zmniejszenia  dolegliwości po ukąszeniach owadów. Natomiast wewnętrznie preparat jest doskonałym środkiem na dolegliwości trawienne takie jak: wzdęcia, czy niestrawność.

W jaki sposób stosować Amol?

Przy wzdęciach lub niestrawności należy rozpuścić od 10 do 15 kropli Amolu w połowie szklanki wody, lub herbaty. Innym sposobem, w jaki możemy zażyć preparat zamiast rozpuszczania,jest zażycie go razem z łyżeczką cukru. W przypadku wystąpienia dolegliwości krople należy zażywać do 3 razy dziennie.

Amol można stosować również na przeziębienie. Wówczas należy natrzeć niewielką ilością kropli w nierozcieńczonej formie plecy lub klatkę piersiową. Zabieg należy przeprowadzać kilka razy dziennie.

W przypadku bólu głowy, skronie trzeba nacierać Amolem kilka razy dziennie, a przy bólach mięśniowych wcierać go w bolące miejsca. Z kolei miejsce po ukąszeniu, w celu zmniejszenia uczucia świądu, trzeba przetrzeć wacikiem nasączonym Amolem w formie nierozcieńczonej.

Z czego się składa Amol i jak działa?

W skład Amolu wchodzi Mentol oraz olejki eteryczne takie jak lawendowy, cytronelowy, cynamonowy, goździkowy, czy cytrynowy. Mentol jest podstawowym składnikiem olejku eterycznego zrobionego z mięty pieprzowej. Stosowany zewnętrznie chłodzi skórę, łagodząc bóle lub świąd po ukąszeniu, natomiast wewnętrznie doskonale pomaga we wszelkich dolegliwościach dyspeptycznych i wspomaga kurację stosowaną przy przeziębieniu.

Olejek lawendowy to doskonały środek na niestrawność oraz na przeciążenie mięśni. Z kolei olejek cytronelowy, substancja wytworzona z ziela trawy palczatki cytronelowej, leczy bóle głowy, wyczerpanie nerwowe i bóle mięśniowe.

Innym składnikiem Amolu jest uzyskiwany z kory cynamonowca cejlońskiego olejek cynamonowy o działaniu antyseptycznym i grzybobójczym. Ułatwia on prawidłowe trawienie, zapobiega skurczom żołądka i wzdęciom.

Olejek goździkowy pomaga natomiast przy mięśniowych nerwobólach i bólach głowy, a także przy podrażnieniach błon śluzowych gardła. Ma on działanie odkażające i miejscowo łagodzące ból. Z kolei olejek cytrynowy sprawdza się przy podrażnieniach jamy ustnej i gardła oraz objawach niestrawności.