10 produktów żywnościowych, które poprawią Twój nastrój

Istnieją pokarmy, które poprawią Twój nastrój. Od dawna wiemy, że nasza dieta jest ściśle związana z naszym nastrojem, a eksperci zalecają dobrą dietę w walce z problemami takimi jak depresja.
I chociaż nie możemy wyleczyć tego typu chorób poprzez żywność, będzie ona służyć jako uzupełnienie, które pomoże nam je zwalczyć. Z tego powodu przedstawiamy listę z szeregiem produktów spożywczych, które pomogą Ci poprawić nastrój.

10 pokarmów, które poprawią Twój nastrój

  1. Ciemna czekolada. Czekolada z wysoką zawartością kakao (co najmniej 70%) uwalnia endorfiny i zwiększa poziom fenyloalaniny, stymulując obszary mózgu związane z odczuwaniem przyjemności. Zapewnia szybki wzrost koncentracji i dobrego samopoczucia psychicznego, pokarm, który pomoże poprawić nastrój.
  2. Herbata. Poza tym, że jest środkiem moczopędnym, pomaga zwalczać stres i ułatwia zasypianie.
  3. Zielone warzywa liściaste. Szpinak, boćwina, kapusta – jest wiele warzyw bogatych w kwas foliowy, który pomaga zmniejszyć depresję i zapewnia ważną dawkę energii. Są one również przeciwutleniaczami, więc chronią mózg przed wolnymi rodnikami, a także zawierają dużą ilość magnezu, który podnosi poziom energii, poprawiając tym samym nasz nastrój.
  4. Mleko. Ma właściwości relaksujące, ponieważ zmniejsza niepokój i napięcie. Dostarcza również wapnia, węglowodanów, cynku, ryboflawiny, fosforanów, magnezu, witamin A i B.
  5. Szparagi. Są one bardzo bogate w tryptofan, aminokwas, który sprzyja tworzeniu serotoniny (neuroprzekaźnika regulującego nastrój). Zawierają również dużą ilość kwasu foliowego.
  6. Orzechy włoskie. Dostarczają natychmiastowej energii dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, magnezu i przeciwutleniaczy. Orzechy, a zwłaszcza migdały, spełniają to zadanie.
  7. Banany. Dzięki dużej zawartości magnezu zmniejsza niepokój i działa uspokajająco. Zawiera również tryptofan, który wspomaga produkcję serotoniny.
  8. Łosoś. Bogaty w kwasy omega-3, przyczynia się do poprawy nastroju i wzmocnienia pamięci.
  9. Pełne ziarna. Dostarczają nam węglowodanów potrzebnych do produkcji serotoniny.
  10. Owoce cytrusowe. Zawarta w nich witamina C jest związana z energią, a także wzmacnia wchłanianie żelaza przez organizm, dzięki czemu przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia.

One thought on “10 produktów żywnościowych, które poprawią Twój nastrój

Dodaj komentarz