Jaki ciśnieniomierz do użytku domowego?

O tym, jak ważna jest profilaktyka i dbałość o zdrowie wie chyba każdy z nas. Jednym z podstawowych parametrów, na jakie warto zwrócić uwagę jest ciśnienie tętnicze. Do jego pomiaru służą ciśnieniomierze, które można stosować nie tylko w warunkach ambulatoryjnych, ale także w warunkach domowych. Dlaczego pomiar ciśnienia jest tak ważny i jaki ciśnieniomierz naramienny wybrać? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Pomiar ciśnienia – dlaczego jest taki ważny?

Ciśnienie krwi to jeden z najważniejszych wskaźników naszego zdrowia. Zbyt wysokie, jak i zbyt niskie ciśnienie świadczy o poważnych problemach zdrowotnych. Za niskie ciśnienie może powodować m.in. omdlenia, a zbyt wysokie – nawet udary mózgu. Nadciśnienie tętnicze to jedna z najczęstszych przyczyn nagłej śmierci, nie tylko osób starszych. To dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne mierzenie ciśnienia, szczególnie w przypadku seniorów. Dzisiaj w powszechnym użyciu są ciśnieniomierze do pomiaru ciśnienia w warunkach domowych. Dokładność pomiaru jest naprawdę wysoka. W każdym domu powinna więc znaleźć się torba medyczna z wyposażeniem medycznym, a wśród niego dobry ciśnieniomierz do szybkiego pomiaru ciśnienia krwi. To proste urządzenie pozwoli na szybką reakcję w przypadku skoku czy spadku ciśnienia powyżej bądź powyżej normy.

Ciśnieniomierz naramienny czy ciśnieniomierz nadgarstkowy – który jest lepszy?

Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami ciśnieniomierzy jest ich wielkość. Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest mniejszy, a przez to bardziej mobilny. Ta wersja urządzenia zalecana jest osobom otyłym bądź posiadającym szeroki obwód ramion, gdyż w tym przypadku nadgarstkowy pomiar będzie po prostu wygodniejszy. Wystarczy zapiąć mankiet ciśnieniomierza na nadgarstku, by uzyskać wynik. Ranking ciśnieniomierzy wskazuje jednak jednoznacznie,  że wyższą dokładność pomiaru ma ciśnieniomierz naramienny. Jest on zalecany przede wszystkim osobom leczącym się na choroby serca.

Jaki ciśnieniomierz do użytku domowego warto mieć?

Każda hurtowania medyczna oferuje szereg doskonałych ciśnieniomierzy do użytku domowego. Dużą popularnością cieszą się ciśnieniomierze Beurer. Marka ta oferuje różne urządzenia, m.in. frezarkę do paznokci Beurer MP 62. Ciśnieniomierze tej marki cechują się pełną automatyką i wysoką precyzją pomiaru, dzięki czemu ich stosowanie pozwala na pełną profilaktykę ewentualnego nadciśnienia tętniczego. Łatwość mierzenia ciśnienia sprawia, że urządzenia nadają się do stosowania przez seniorów. Pomiar ciśnienia tętniczego krwi trwa zaledwie kilka chwil i pozwala na uniknięcie poważnych problemów zdrowotnych.