Klękosiad — ergonomiczny zamiennik krzesła biurowego

Na co dzień nasz kręgosłup jest narażony na różne obciążenia, które szczególnie dotykają osoby pracujące w trybie siedzącym. Krzesła biurowe nie pomagają w utrzymaniu prawidłowej pozycji. Mimo że mają dobrze wyprofilowane oparcie po kilku chwilach pracownik zaczyna się garbić. Zła postawa powoduje, że człowiek odczuwa ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej i naraża się na różne wady postawy.

Sprawdź ofertę sklepu i wybierz klękosiad dla siebie: https://mediplus.pl/klekosiady

Zamień swój fotel na klękosiad

Klękosiad jest rodzajem krzesła ergonomicznego, które ma za zadanie przenieść część obciążenia na kolana, a dzięki skośnemu siedzisku, miednica i kręgosłup są ustawione w naturalnej, zdrowej pozycji. Praca w pozycji siedzącej sprzyja problemom z plecami. Przyjęcie pozycji siedzącej, która pozwala zgiąć kręgosłup do tyłu może powodować problemy z plecami. Klękosiady tak jak fotele biurowe posiadają także kółka, ale zwykle nie są wyposażone w oparcie, ponieważ przy prawidłowej pozycji nie jest ono już tak bardzo potrzebne. Klękosiad, w przeciwieństwie do krzesła biurowego, wymusza poprawną pozycję przed komputerem, angażując mięśnie pleców do prawidłowej pozycji.

Klęczenie na klękosiadzie wzmacnia mięśnie pleców i jest dla tych, którzy spędzają dużo czasu przed ekranami. Siedzisko klęczące jest idealne do pracy i przy biurku. Dzięki regulacji wysokości będzie pasować do każdego rozmiaru. Utrzymujemy prawidłową postawę ciała w pozycji dzięki temu, że każde wygięcie w łuk lub przechylenie jest po prostu niewygodne. Zachęcamy do wypróbowania tej alternatywy dla krzesła biurowego i zadbania o swoją właściwą postawę podczas codziennej pracy przy biurku, która z pewnością pozwoli odciążyć bolący kręgosłup.

Wybierając klękosiad dbasz o swoje zdrowie – zadbaj o prawidłową postawę ciała

Wyeliminuj ból pleców spowodowany pracą biurową. Wielogodzinna praca siedząca nie przynosi korzyści naszemu kręgosłupowi.
Wiele firm wyposaża swoje biura w fotele w trosce o komfort i zdrowie swoich Wiele osób pracujących z domu również decyduje się zadbać o stan swoich pleców wybierając klęcznik jako stałe wyposażenie swojego biura. Pozycja klęcząco-siedząca odciąża nasz kręgosłup, ale także i naturalnie skłania do wyprostowania sylwetki. Czy spędzasz długie godziny przy komputerze w pracy i zaczynasz mieć nieprzyjemne problemy z plecami?
Klękosiad jest idealnym rozwiązaniem twoich problemów!

Klękosiad biurowy klasyczny

Najpopularniejsza wersja siedziska kolanowego jest jego wersja klasyczna, składająca się z siedziska i połączonego ze stelażem. Części na, które podpierają kolana i są na ogół pokryte pianką poliuretanową o różnej gęstości. Natomiast stelaż ma konstrukcję regulowaną lub nie. Najczęściej spotykane są klękosiady regulowane, gdzie na wysokości siedziska jednocześnie zwiększamy jego kąt. Klękosiady są zazwyczaj regulowane za pomocą mechanizmu zapadkowego lub pokrętłem, podobnym do tzw. śruby rzymskiej.

Klękosiad biurowy z oparciem

Rozbudowaną wersją klasycznego klękosiadu jest model z oparciem. Oparcie to zwykle niewielkie podparcie odcinka lędźwiowego.
Pomaga jeszcze lepiej utrzymać prostą postawę. Niektórym osobom w klasycznej wersji siedziska brakuje oparcia, co utrudnia im utrzymanie prawidłowej postawy, zwłaszcza w górnych partiach kręgosłupa. Klęczenie na klękosiadzie z oparciem pozwala podeprzeć nawet dolną część kręgosłupa, ustabilizować te partie i zapewnić prawidłową postawę siedzącą. Praca z wygodną i prawidłową postawą z pewnością przyniesie dużą ulgę dla kręgosłupa.