3 sposoby na łatwiejsze zasypianie. Zobacz jakie to proste!

Kłopoty ze snem deklaruje co trzeci dorosły Polak. Zamiast faszerować się lekami i suplementami diety na uspokojenie, spróbuj naturalnych metod. Bo sen przyjdzie, gdy uspokoisz swój umysł. Tylko jak to zrobić?

Joga nidra – na lepszy sen

Tłumacząc na język polski słowo „nidra” otrzymujemy „sen”. To ten rodzaj jogi, podczas którego maksymalnie się wyciszysz i uspokoisz. Najlepiej jest ją robić wieczorem, bo podczas tego rodzaju praktyki bardzo łatwo można odpłynąć. Nidra to również świetny sposób na relaks w ciągu dnia, jednak wtedy pamiętaj, aby koniecznie ustawić sobie budzik.

Nim dojdziesz do praktyki, poszukaj osób prowadzących relaksację właśnie z nidry. Znajdziesz je na YouTube czy na popularnych platformach streamingowych. Ty musisz tylko położyć się wygodnie i przykryć kocem. Podążając za słowami prowadzącego, dojdziesz do maksymalnego wyciszenia.

Autogenny trening

Relaksacja polegająca na treningu autogennym to jedna z najbardzej popularnych metod relaksacyjnych. Uspokoi twoje ciało i jednocześnie zneutralizuje nieprzyjemne doznania z całego dnia. Poczujesz, jak spada z ciebie całe napięcie i emocje które były kumulowane, wyjdą na powierzchnię. Tu również poszukaj nagrań na serwisach streamingowych. Z reguły są one bezpłatne. Warto również zainwestować w płyty z relaksacją autogenną, aby mieć je zawsze pod ręką, nawet wtedy gdy nie mamy dostępu do internetu.

Drzemki w ciągu dnia

Ten rodzaj relaksu bardzo lubią sportowcy, a ich największym fanem jest piłkarz, Christiano Ronaldo. Krótka drzemka w ciągu dnia pozwoli ci na szybką regenerację lepiej niż filiżanka mocnego espresso. Pamiętaj jednak o dwóch ważnych rzeczach. Przede wszystkim nastaw sobie budzik na 20 minut i po jego zadzwonieniu, bezwzględnie wstań. Druga sprawa, to lekki koc, który będzie świetnie chronił twoje ciało podczas krótkiego snu. Unikniesz tym samym sporego dyskomfortu po przebudzeniu.