Bluzy medyczne – czym się charakteryzują?

Bluzy medyczne znajdują coraz szersze zastosowanie w rozmaitych placówkach medycznych, gabinetach dentystycznych czy też szpitalach. Korzystają z nich zarówno panie, jak i panowie, ponieważ bluzy są podzielone na wersję damską oraz męską. Dodatkowym atutem jest fakt, że bluzy są dostępne w jednolitych kolorach, ale do dyspozycji personelu medycznego oddano również modele ze wzorkami.  

Bluzy medyczne – co jest ważne przy wyborze? Kilka charakterystycznych cech 

Wybierane bluzy medyczne powinny być przede wszystkim umiejętnie dopasowane do ludzkiego ciała, tak aby nie ograniczały swobody ruchów. Ponadto warto zwracać uwagę na ich: 

  • przewiewność, 
  • wytrzymałość (zastosowanie wysokiej klasy materiałów, np. bawełny i wiskozy), 
  • kieszonki (można w nich przechowywać rozmaite gadżety i akcesoria, np. kartki z notatkami i długopis), 
  • krój (niezwykle istotny zwłaszcza w damskich bluzach, najlepiej jeśli bluza będzie mieć wcięcie w talii i odpowiednio skrojony dekolt, np. wykończony plisą), 
  • długość rękawa – dostępne są bluzy z długimi i krótkimi rękawami (zależnie od pory roku oraz warunków panujących w konkretnych pomieszczeniach). 

Dzięki bluzom medycznym można zadbać o właściwą higienę pracy, ale też o ochronę codziennych ubrań. Co istotne z takich bluz mogą korzystać m.in. lekarze (np. chirurdzy), stomatolodzy, weterynarze, jak i fizjoterapeuci, masażyści i rehabilitanci. Często spotyka się je też w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej oraz w salonach SPA. Jak widać są niezwykle uniwersalne.  

Bluzy medyczne - połączenie walorów funkcjonalnych z wizualnymi oraz maksymalny komfort pracy 

Bluzy medyczne są zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować użytkownikom maksymalny komfort pracy. Dzięki temu lekarze, stomatolodzy i weterynarze skupią się na najważniejszych obowiązkach i zatroszczą się o pacjentów na najwyższym poziomie. Jedną z największych zalet bluz medycznych jest doskonałe połączenie walorów funkcjonalnych z wizualnymi. Personel medyczny prezentuje się nad wyraz profesjonalnie, a przy tym nie musi się obawiać o krępowanie ruchów czy też niewłaściwą przepuszczalność powietrza.  

Nie da się ukryć, że bluzy medyczne to absolutny must have w przypadku każdego pracownika służby zdrowia. W pierwszej kolejności dobiera się ich optymalny rozmiar. Osoby chcące nieco odstresować swoich pacjentów mogą się zdecydować na modele z wzorkami (np. z ząbkami). Godne uwagi jest to, że bluzy świetnie łączą się ze spodniami, spódnicami i obuwiem medycznym. Odpowiednio dobrany strój medyczny to gwarancja lepszego samopoczucia oraz większej wydajności w pełnieniu obowiązków służbowych.