Chorujesz na RZS? Tych produktów musisz unikać!

W chorobach autoimmunologicznych takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, niezwykle ważne jest to, aby zdrowo się odżywiać. Jednak w tym przypadku trzeba trzymać się konkretnych wytycznych, bo wiele produktów jest zwyczajnie zakazanych. Jakie to będą?

Zasada zero cukru

Osoby chorujące na RZS muszą absolutnie zrezygnować ze wszystkich produktów zawierających duże ilości cukru. Na cenzurowanym są więc lody, słodzone napoje i ciasta. Produkty wysoko przetworzone również nie mogą być spożywane ze względu na dużą ilość cukrów właśnie.

Czerwone mięso

Spożywanie go powoduje błyskawiczne nasilenie stanów zapalnych, a w konsekwencji na narażenie się na ogromny ból. Dlatego też dla chorych na RZS rekomendowana jest dieta roślinna.

Gluten

Wpływa on bezpośrednio na stany zapalne w organizmie, dlatego też osoby chore na RZS powinny go unikać za wszelką cenę. Ważne jest więc, aby czytać etykiety, albo też wybierać produkty w specjalistycznych sklepach.

Wędliny

To przetworzone mięso również nie służy osobom z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Wędliny z reguły zawierają sporo konserwantów i sztucznych substancji, które, mimo że poprawiają wygląd i smak, to dla wrażliwego organizmu są zwyczajnie szkodliwe.

Alkohol na cenzurowanym

Kolejną rzeczą której osoby chore na RZS powinny unikać, jest alkohol. Może on w dużym stopniu nasilać objawy chorobowe oraz nasilić ataki dny moczanowej.