Niezawodne sposoby na poprawę nastroju. Czy znasz je wszystkie?

Rozdrażnienie, zmęczenie i kiepski nastrój. Każdy z nas ma chwilowe spadki emocjonalnej formy, które skutkują właśnie takimi symptomami. Nie daj się jednak nadciągającej fali złych myśli i sięgnij po sprawdzone sposoby na poprawę humoru. Oto one!

Przewietrz głowę

Wystarczy piętnastominutowy spacer, aby poczuć się lepiej. Wyjdź z domu chociaż na chwilę i daj się ponieść nogom. Wizyta w pobliskim parku albo chociażby spacer po osiedlu sprawi, że na wiele spraw spojrzysz z zupełnie innej, szerszej perspektywy. I humor od razu lepszy!

Włącz coś miłego

Muzyka łagodzi obyczaje ale i zmniejsza poziom stresu. Daj się więc ponieść ulubionym rytmom zamiast pogrążać się w kiepskim nastroju. Naukowcy sugerują, że regularne słuchanie muzyki wydłuża dobry nastrój i sprawia, że patrzymy na świat bardziej optymistycznie.

Dotyk drugiej osoby

Już dziecko wie, że przytulanie się jest jedną z najfajniejszych odmian bliskości. Dotyk drugiej osoby w takiej formie sprawia, że zwyczajnie lepiej się czujemy. Ciało reaguje na swój sposób – poprawą układu odpornościowego, obniżeniem ciśnienia oraz regulacją akcji serca.

Śmiej się!

Wraz z upływem czasu w życiu mamy coraz mniej powodów do śmiechu. Powinniśmy jednak robić wszystko, aby się śmiać. Ta czynność nie tylko obniża poziom stresu, ale i podnosi endorfiny w naszym ciele. Co więcej, wzmacnia serce, a nawet ćwiczy mięśnie brzucha. Dlatego, śmiej się na zdrowie i dobre samopoczucie!

Co jeżeli nic nie działa?

Po pierwsze, zaakceptuj tę sytuację. Być może potrzebna jest ci rozmowa ze specjalistą. Wizyta u psychologa już dawno przestała być czymś wstydliwym.