Oddech to podstawa – trenuj jak najczęściej

Regularne treningi oddechowe mogą dać zadziwiające efekty. Denerwujesz się zbyt często? Może masz na co dzień mnóstwo stresu? Ćwicz swój oddech. Efekty mogą przyjść bardzo szybko.

W dzisiejszym świecie mamy wiele obowiązków, a w związku z nimi wiele stresowych sytuacji. Kiedy jednak masz chwilę wolnego czasu, usiądź w cichym kącie i po prostu trenuj swój oddech.

Kilka głębokich wdechów i wydechów. Nic więcej. Ważne jednak jest to, by robić to w pełni świadomie. Nic nie może Cię rozpraszać. Wyłącz nawet muzykę, jeśli możesz, zgaś światło, by nie rozpraszały Cię rzeczy dookoła. Oddychaj i kontroluj swoje płuca. Skup się na ruchach klatki piersiowej.

Niby banalne, ale nie robimy tego. Żyjemy w wiecznej gonitwie, nie zastanawiając się, ile daje nam oddech i jak bardzo jest ważny.

Regularne ćwiczenia tego typu mogą sprawić, że w sytuacjach stresowych znacznie szybciej i zupełnie nieświadomie znajdziesz opanowanie. Trening czyni mistrza. A ćwiczenia relaksacyjne nigdy nie zaszkodzą. Jeśli nie przyniosą długofalowych efektów, zawsze mogą pomóc na krótką metę, w danej konkretnej chwili.