Zajady – jak z nimi walczyć?

Zajady są uciążliwym i bolesnym problemem, który może dopaść każdego z nas. Jak możemy z nimi walczyć? Czy istnieje skuteczny sposób na zajady?

Podstawą w trakcie leczenia zajadów jest zdrowa dieta. Ważną kwestią jest ograniczenie kawy, która prowadzi do wypłukania z organizmu wielu cennych składników odżywczych, oraz słodyczy, w których znajdują się niezbyt korzystne dla naszego zdrowia cukry proste. Co może nam pomóc? Przede wszystkim sięganie po te produkty spożywcze, w których pojawia się sporo witaminy C oraz witamin z grupy B. Pamiętajmy, że bardzo często przyczyną zajadów okazuje się niedobór witaminy B2, zatem możemy sięgnąć po te suplementy diety, w których pojawia się ona w większych ilościach.

Leczenie zajadów mogą też ułatwić domowe kompresy i okłady, przygotowane z aloesu i ogórka. Cennym wsparciem w domowej kuracji może się też okazać czosnek, znany jako skuteczny pogromca bakterii oraz infekcji grzybiczych. W przypadku problemów z zajadami możemy też wykorzystać niezwykłe właściwości miodu, który przyspiesza proces gojenia się ran i wspiera nas w walce ze stanami zapalnymi. Możemy też sięgnąć po olejki eteryczne, a przede wszystkim po olejek z lawendy lub z drzewa herbacianego. Dzięki nim leczenie zajadów będzie przebiegało szybciej i sprawniej, a my prędzej odzyskamy atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie.