Zmęczone nogi – naturalne sposoby na tę dolegliwość

Ciepło rozszerza żyły i naczynia włosowate, co utrudnia powrót krwi. To, u niektórych osób, powoduje uczucie ciężkości nóg. Oprócz wzrostu temperatury, istnieją inne czynniki, które mogą powodować uczucie zmęczenia nóg: takie jak menstruacja, menopauza lub nadwaga. Dokonując pewnych zmian w diecie, możemy złagodzić dokuczliwe uczucie zmęczonych nóg.

Żywność bogata w potas

Potas jest składnikiem mineralnym biorącym udział w funkcjonowaniu układu nerwowego i pomaga utrzymać ciśnienie krwi na odpowiednim poziomie. Ze względu na swoje właściwości, jest to minerał, który jest powszechnie zalecane, aby pomóc złagodzić to denerwujące uczucie.

Ponadto potas znajduje się w pokarmach roślinnych o dużej zawartości wody, co również przyczynia się do łagodzenia skurczów i mrowienia. Głównym źródłem potasu są warzywa. Źródłem potasu są również ziemniaki i wiele owoców, takich jak banany, gruszki i papaja. Spożywanie codziennej diety opartej na warzywach i owocach zapewnia zalecany poziom potasu w codziennym życiu.

Zmniejsz spożycie soli

Chociaż sól jest niezbędna w odpowiednich ilościach, niskie spożycie soli pomaga utrzymać ciśnienie krwi w normalnym zakresie. Dlatego powinniśmy unikać nadmiernego dosalania potraw, a przede wszystkim nie nadużywać produktów przetworzonych, bogatych w sól, takich jak dania gotowe czy sosy, ze względu na dużą zawartość soli.

Ćwiczenia na zmęczone nogi

Sport lub aktywność fizyczna sprawia, że krążenie krwi jest bardziej płynne. Nie musisz wykonywać wielogodzinnych treningów, już samo chodzenie i poruszanie nogami aktywuje ten system. Unikaj długotrwałego siedzenia. Nawet jeśli jest to trudne, spacer przez kilka minut kilka razy dziennie i utrzymywanie nóg w aktywności sprawi, że poczujesz się lepiej.

Właściwe obuwie

Noszenie wygodnych butów, w naszym rozmiarze, nie za ciasnych i nie za luźnych, nie tylko zmniejszy napięcie w nogach i stopach, ale także ułatwi nam poruszanie się. Unikaj wysokich obcasów i zbyt płaskich butów. Stopy są podstawą naszego ciała, dlatego bardzo ważne jest noszenie odpowiedniego obuwia.