Jak poprawić oprawę oczu?

Pod pojęciem oprawy oczu kryje się wszystko co widać wokół narządu a więc brwi, rzęsy, powieka górna i okolica pod oczami. Oczy to jeden z najważniejszych narządów, są zwierciadłem duszy i to one w pierwszej kolejności przyciągają wzrok innych osób. Dlatego niezwykle ważne jest ich odpowiednie podkreślenie oraz zadbanie o wygląd skóry wokół nich.

Do głównych zabiegów wykonywanych w obrębie oczu są: zabiegi upiększające oraz zabiegi odmładzające.

Do grupy zabiegów upiększających należą m.in.:

Henna – jest to zabieg wykonywany zarówno na brwi jak i rzęsy. Ma on za zadanie podkreślić kolor włosia, poprawić kształt brwi i nadać im zdrowy połysk.

Makijaż permanentny – zabieg wykonywany jest w obrębie brwi w przypadku osób, które posiadają niewielką ilość włosków aby uzupełnić asymetrie, wydobyć odpowiedni kształt brwi i podkreślić spojrzenie. Dodatkowo za pomocą makijażu permanentnego wykonuje się również kreski na górnej i dolnej powiece. Kreski optycznie zagęszczają linie rzęs oraz podkreślają spojrzenie.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – to zabieg mający na celu dokleić do naturalnych rzęs, sztuczne w celu podkreślenia spojrzenia, pogrubienia i zagęszczenia naturalnych rzęs. Alternatywą dla przedłużania rzęs jest lifting. Zabieg mający na celu podkreślić i przyciemnić naturalne rzęsy bez obciążania ich sztucznymi kępkami.

Do zabiegów odmładzających należą:

Toksyna botulinowa – to zabieg wykonywany w celu redukcji zmarszczek mimicznych. W przypadku okolicy wokół oczu dotyczy kurzych łapek. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów redukujących zmarszczki pod oczami.

Mezoterapia igłowa skóry wokół oczu – wykonywana jest w celu poprawy wyglądu skóry, nawilżenia, redukcji cieni i opuchlizny pod oczami oraz przebudowy skóry. Zabieg doskonale wpływa na redukcję lub zmniejszenie kurzych łapek.

Blefaroplastyka powiek górnych – zabieg chirurgiczny wykonywany w celu usunięcia nadmiaru wiotkiej skóry zlokalizowanej na górnej powiece. Zabieg powoduje odmłodzenie wyglądu oczu i całej twarzy oraz redukuje problemy z mniejszym polem widzenia, ciężkością i zmęczeniem powiek.

Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg łączący falę radiową i mikronakłuwanie. Ma na celu przebudowywać skórę, pogrubiać jej strukturę, redukować zmarszczki pod oczami, poprawia przepływ krwi i limfy przez co redukuje cienie i opuchliznę pod oczami.

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.