Spirulina i jej właściwości

Spirulina to alga morska, znana z prozdrowotnych właściwości. Od dawna jest ona z powodzeniem wykorzystywana jako dodatek do zdrowego menu lub suplement diety, dzięki któremu możemy wspierać swój organizm. Dlaczego warto ją docenić? W jaki sposób spirulina może wpływać na ogólny stan naszego zdrowia?

Wiadomo, że w spirulinie znajduje się kilka tysięcy substancji, które mogą pomagać nam w utrzymaniu dobrej formy. Znajdziemy w niej sporo wartościowego białka oraz beta-karotenu, nie brak tu również witamin z grupy B, które mają rewelacyjny wpływ na pracę naszego przewodu pokarmowego. Roślina ta jest jednocześnie bardzo dobrym źródłem kwasu gamma-linolenowego, dzięki któremu możemy skuteczniej walczyć ze zbyt wysokim ciśnieniem lub zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu. Zdrowa dieta z takim dodatkiem może też zminimalizować ryzyko rozwoju miażdżycy oraz udaru. To jeszcze nie wszystkie powody, dla których warto docenić spirulinę i zacząć korzystać z jej właściwości.

Ta alga morska sprawia, że oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn stanie się o wiele łatwiejsze. A że toksyny mają fatalny wpływ na nasze samopoczucie oraz na nasz wygląd, powodzenie tego suplementu diety nie powinno nikogo dziwić.